Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści wyłudzili blisko 130 tysięcy złotych od niedoszłego kierowcy

Data publikacji 27.04.2023

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o oszustwa. Mężczyźni powołując się na wpływy twierdzili, że są w stanie załatwić prawa jazdy. Dwóch 29-latków i 30-latek wyłudzili od pokrzywdzonego blisko 130 tysięcy złotych. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego oraz białostockiego. W trakcie przeszukań policjanci u dwóch zatrzymanych znaleźli także narkotyki. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o oszustwa. Jak wynika z ustaleń kryminalnych, dwóch 29-latków oraz 30-latek od października ubiegłego roku do kwietnia tego roku oszukiwali swojego znajomego. Mężczyźni powołując się na wpływy w różnych instytucjach obiecali załatwienie praw jazdy dla niego i jego brata. W zamian oczekiwali pieniędzy. Od pokrzywdzonego wyłudzili w kilkunastu transzach blisko 130 tysięcy złotych. Kryminalni dowiedzieli się o tym przestępczym procederze kilka tygodni temu. Na początku kwietnia w Sokołach zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego mieszkańca powiatu wysokomazowieckiego i 30-letniego mieszkańca powiatu białostockiego. W chwili zatrzymania podejrzani mieli odebrać od pokrzywdzonego blisko 30 tysięcy złotych. Trzeci z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów w swoim domu w powiecie białostockim jeszcze tego samego dnia.

Policjanci w trakcie przeszukań domów u 29 i 30-latka znaleźli narkotyki. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego posiadał susz oraz biały proszek. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że jest to marihuana oraz amfetamina. Natomiast u jego 30-letniego kolegi na szafce w pokoju policjanci zauważyli rozsypany proszek, który po wstępnym badaniu narkotesterem okazał się być amfetaminą.

Zatrzymani usłyszeli łącznie ponad 30 zarzutów, między innymi oszustwa, pomocnictwa oraz usiłowania. Dodatkowo dwóch z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant pobiera od jednego z zatrzymanych odciski palców
Powrót na górę strony