Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego 23-latka

Data publikacji 28.04.2023

Funkcjonariusz z Jawora w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego do obycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności mężczyznę. 23-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Swoją postawą funkcjonariusz pokazał, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią.

W środę, 26 kwietnia br., sierż. Jakub Hołod, na co dzień funkcjonariusz referatu patrolowo-interwencyjnego z jaworskiej jednostki, będąc w dniu wolnym od służby, w jednym z dyskontów spożywczych zauważył mężczyznę, który był poszukiwany przez miejscowy sąd. Funkcjonariusz bacznie obserwował 23-latka i chodząc za nim sklepowymi alejkami, poinformował o wszystkim policjantów będących w tym czasie w służbie. Przybyły na miejsce patrol, wspólnie z sierż. Jakubem Hołodem zatrzymali mężczyznę.

Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 23-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Jaworze do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności za dokonane w przeszłości przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Sierż. Jakub Hołod udowodnił, że policjantem jest się całą dobę. Dzięki jego czujności 23-latek trafił już za więzienne kraty.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony