Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja charytatywna „Krewniacy dla MisiKamisi” z udziałem policjantów

Data publikacji 02.05.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie wzięli udział w akcji charytatywnej „Krewniacy dla MisiKamisi” zorganizowanej w Rynku w Nowym Targu. Głównym celem akcji była pomoc Kamilce Gil chorej na SMA w zbiórce pieniędzy na bardzo drogi lek. 

28 kwietnia br. na płycie Rynku w Nowym Targu została zorganizowana akcja charytatywna, aby wspomóc chorą na SMA Kamilkę Gil, której nie obejmuje refundacja Terapii Genowej. Na lek kosztujący ponad 9 mln zł pieniądze  rodzice muszą uzbierać sami. Mała nowotarżanka dodatkowo walczy z czasem, ponieważ waży już 11 kg, a terapię można podać do 13,5 kg. Piątkowa akcja organizowana została przez grupę krwiodawców chcących nagłośnić zbiórkę na najdroższy lek świata dla Kamilki. Wzięli w niej udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt i wyposażenie oraz pojazdy służbowe. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził lekki transporter opancerzony TUR, którym do Nowego Targu przyjechali krakowscy policjanci. Funkcjonariusze SPKP zaprezentowali różnego rodzaju jednostki broni oraz robota pirotechnicznego, który wzbudzał dużą ciekawość nie tylko wśród najmłodszych. W rozmowie z mundurowymi osoby chętne mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w Policji, jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego. Swoje stoiska zaprezentowali również m.in. strażacy PSP oraz funkcjonariusze Straży Granicznej, czy ratownicy Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Tego dnia osoby chętne mogły wziąć udział w prowadzonej zbiórce krwi. W pomoc dla Kamilki aktywnie włączył się także inspektor Grzegorz Wyskiel Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu, który oddał krew i podzielił się tym najcenniejszym darem. W walkę o najdroższy lek oprócz policjantów zaangażowali się także pracownicy cywilni komendy, którzy aktywnie uczestniczą m.in. w organizowanych w sieci licytacjach, z których dochód przeznaczony jest na lek dla Kamilki. Zachęcamy do wsparcia.

Liczy się każda złotówka. Link do zbiórki: Kamilka Gil - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl 

Powrót na górę strony