Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 45-latka za ponad 35 kg narkotyków

Data publikacji 02.05.2023

Dzięki pracy gdańskich policjantów na czarny rynek nie trafi ponad 35 kg narkotyków. Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 45-letniego mieszkańca Gdańska, którzy usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu Policji w Śródmieściu zdobyli informacje o mężczyźnie, który miał przechowywać w mieszkaniu dużą ilość narkotyków. Funkcjonariusze podczas pracy nad tą sprawą ustalili tożsamość podejrzewanego oraz jego adres. W miniony czwartek, 27.05.2023 roku, funkcjonariusze weszli do mieszkania 45-latka i podczas kontroli ujawnili oraz zabezpieczyli dużą ilość narkotyków, m.in. amfetaminę, heroinę oraz klefedron, łącznie ponad 35 kg. Środki odurzające i psychotropowe zapakowane w szczelne foliowe worki były schowane w sportowej torbie.

pPolicjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali na miejscu oględziny, policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną, a zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do badań biegłemu sądowemu. 45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Szczegółowe zbadanie takiej ilości materiału dowodowego wymaga czasu i biegły przygotował wstępną opinię, na podstawie której prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut. Zatrzymany 45-latek odpowie za udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych za co grozi mu nawet 12 lat więzienia. W minioną sobotę sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzy miesiące tymczasowego aresztu.

Za uczestnictwo w obrocie narkotykami grozi kara 8 lat więzienia, jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, wówczas kara wynosi od 2 do 12 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • dwaj policjanci z zatrzymanym i zabezpieczonymi środkami
  • zabezpieczone środki w workach leżą na podłodze
  • zabezpieczone środki w workach leżą na podłodze
  • zabezpieczone środki w workach leżą na podłodze
  • zatrzymany mężczyzna i zabezpieczone środki w workach leżące na podłodze
  • zatrzymany mężczyzna i zabezpieczone środki w workach leżące na podłodze
Powrót na górę strony