Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interwencje policjantów pomogły zapobiec dwóm tragediom

Data publikacji 04.05.2023

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów z jarosławskiej komendy zapobiegła tragedii. Mundurowi w porę odnaleźli mężczyzn mających myśli samobójcze. Potrzebujący pomocy trafili pod specjalistyczną opiekę.

Pierwsze zgłoszenie, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał w piątek przed północą. Na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, oświadczając, że zamierza odebrać sobie życie. Zgłaszający podał miejsce, w którym się znajduje. Dyżurny we wskazany rejon natychmiast skierował funkcjonariuszy wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Mundurowi  w trakcie sprawdzania terenu za budynkiem schroniska dla osób bezdomnych w Jarosławiu, zauważyli mężczyznę. W trakcie rozmowy z policjantami potwierdził, że chce odebrać sobie życie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy specjalistów.  
     
W sobotę przed godz. 18.00, z numerem alarmowym skontaktował się mężczyzna, który oświadczył, że telefonuje z Jarosławia i chce skończyć ze swoim życiem. Rozmówca nie podał dokładnego adresu, jak też swoich danych personalnych, po czym się rozłączył. Poza numerem telefonu, z którego dzwonił mężczyzna, nie było żadnych innych informacji na jego temat.

Policjanci po numerze szybko ustalili, gdzie może się znajdować. Skierowany na miejsce patrol zastał tam zgłaszającego. W rozmowie z policjantami potwierdził wcześniejsze słowa. Także w tym przypadku mężczyzna został przekazany medykom, którzy zapewnili mu specjalistyczną opiekę.

Pamiętajmy!

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myśli, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić sobie z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo. 

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony