Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna współpraca młodego policjanta z mieszkańcem. Ujęli 24-latka podejrzanego o kradzież

Data publikacji 05.05.2023

Wzorowa obywatelska postawa jednego z mieszkańców oraz pomoc policjanta po służbie doprowadziła do zatrzymania 24-latka podejrzanego o kradzież ze sklepu kilku opakowań produktów chemicznych. Dzięki czujności jednego z klientów kradzież nie pozostała bez konsekwencji. We właściwym miejscu i czasie znalazł się również posterunkowy Jakub Lis z Posterunku Policji w Dobiegniewie, który po służbie, widząc interweniującego obywatela ruszył z pomocą.

We wtorek, 2 maja 2023 roku, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich odebrał zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z marketów. Kiedy patrol Policji przyjechał na miejsce okazało się, że podejrzany został ujęty przez policjanta po służbie i jednego z klientów sklepu. Młody policjant po służbie mógł liczyć na pomoc mężczyzny, który wykazał się godną pochwały obywatelską postawą. Posterunkowy Jakub Lis mimo, że służbę pełni od kilku miesięcy wiedział jak powinien się zachować. Dzięki współpracy z mężczyzną, który widząc jak sprawca opuszcza sklep nie płacąc za produkty doprowadzili do jego zatrzymania. W ten sposób nieuczciwy klient poniesie konsekwencje. Okazało się, że odpowiedzialnym za kradzież jest 24-latek, który zabrał ze sklepu produkty chemiczne o wartości niemal 600 złotych. Interwencja uczciwego klienta i młodego policjanta po służbie sprawiła, że towar w nienaruszonym stanie wrócił na sklepową półkę.

Warto po raz kolejny podkreślić wzorową współpracę na linii obywatel-policjant. W tym przypadku była ona kluczowa. Bez reakcji uczciwego klienta sprawca mógł uniknąć odpowiedzialności. Cieszy również fakt, że młody policjant z niewielkim stażem wiedział jak powinien zareagować w takiej sytuacji. To potwierdzenie, że wiedza i umiejętności jakie młodzi funkcjonariusze zdobywają w czasie szkolenia podstawowego pozwalają im na profesjonalną służbę.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony