Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień

Data publikacji 05.05.2023

Kierownik Rewiru II Dzielnicowych z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kierowanie autem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień. Mężczyzna został przekazany patrolowi Policji, który został wezwany na miejsce. Teraz kierujący za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

4 maja br. kierownik Rewiru II Dzielnicowych z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, będąc w czasie wolnym od służby, na ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze zwrócił uwagę na kierującego pojazdem marki Daewoo. Mężczyzna według posiadanych przez niego informacji miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjant wykorzystując dogodny moment zatrzymał kierującego, który jak się po chwili okazało, po raz kolejny za nic miał obowiązujące przepisy. Bowiem ten sam funkcjonariusz już wcześniej zatrzymywał mężczyznę także w czasie wolnym od służby, z tą różnicą, że wtedy 59-latka obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjant o zdarzeniu powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a przybyli na miejsce mundurowi po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach informatycznych potwierdzili podejrzenia funkcjonariusza. 59-letni jeleniogórzanin nie stosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz za przestępstwo, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony