Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyciągnęli go z płonącego mieszkania

Data publikacji 05.05.2023

Dzięki szybkiemu działaniu mundurowych z Komisariatu Policji II w Kielcach – sierż. Justyny Bugaj i st. sierż. Łukasza Tarłowskiego – 38-letni mieszaniec lokalu, w którym doszło do pożaru został uratowany. Funkcjonariusze, pierwsi na miejscu zdarzenia, wyciągnęli mężczyznę, który nie był w stanie o własnych siłach opuścić palącego się mieszkania.

Wczoraj, 04.05.2023 roku, wieczorem, do dyżurnego kieleckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań w osiedlu Jagiellońskim. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi przyjechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Kielcach. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że w palącym się mieszkaniu znajduje się mężczyzna.

Mundurowi niezwłocznie przystąpili do działania i weszli do bloku, gdzie z mieszkania znajdującego się na parterze wyciągnęli mężczyznę. W trakcie działań policjantów na miejsce przyjechali strażacy, którzy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia.

Jak się okazało, mężczyzna wyciągnięty z mieszkania to jego lokator. 38-latek znajdował się w stanie silnego upojenia alkoholowego i nie był w stanie o własnych siłach opuścić palącego się lokalu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 4 promile alkoholu w organizmie. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów 38-latek został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia, która również była na miejscu zdarzenia.

(KWP w Kielcach / mw)

  • dwoje umundurowanych policjantów, za nimi widoczny jest radiowóz
  • spalone mieszkanie

Film Wyciągnęli go z płonącego mieszkania

Pobierz plik Wyciągnęli go z płonącego mieszkania (format mp4 - rozmiar 47.68 MB)

Powrót na górę strony