Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wschowski policjant odznaczony Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana

Data publikacji 08.05.2023

W trakcie sobotnich uroczystości Dnia Strażaka młodszy aspirant Wojciech Brzechwa, na co dzień dzielnicowy z Komisariatu Policji w Sławie został wyróżniony za swoją bohaterskość, profesjonalizm i uratowanie mężczyzny, który zasłabł w centrum Sławy w lipcu ubiegłego roku. Policjant skutecznie i profesjonalnie prowadził czynności resuscytacyjne, dzięki którym mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

W trakcie sobotniej uroczystości Dnia Strażaka, 6 maja 2023 roku młodszy aspirant Wojciech Brzechwa, który jest również druhem – prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konradowie wyróżniony został Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana.

Młodszy aspirant Wojciech Brzechwa – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Sławie zasłynął ubiegłoroczną akcją, która miała miejsce w centrum Sławy. Policjant skierowany został na kolizję na jeden z parkingów sklepowych. Nic nie zapowiadało, że chwilę później będzie walczył o życie mężczyzny, który kilka metrów dalej osunął się na chodniku. Jak się okazało mężczyzna przyjechał do Sławy na urlop. Przypadkowi przechodnie zaalarmowali młodszego aspiranta Wojciecha Brzechwę, który natychmiast udał się celem udzielenia pomocy. Zachowując przy tym zimną krew i profesjonalizm uratował mężczyźnie życie.

WALKA O ŻYCIE MĘŻCZYZNY WYGRANA DZIĘKI POLICJANTOWI

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

  • umundurowany policjant stoi przy radiowozie
  • umundurowany policjant z odebraną odznaką Krzyża Rycerskiego Świętego Floriana
  • zdjęcie z monitoringu, na którym policjant ratuje życie nieprzytomnemu mężczyźnie
Powrót na górę strony