Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłodzcy policjanci uratowali psa zwisającego z metalowego przęsła na lince

Data publikacji 10.05.2023

Był skazany na śmierć, jednak życie uratowali mu kłodzcy policjanci. Nieznana osoba przywiązała linką psa do barierki. Zwisające na uwięzi zwierzę nie było w stanie się oswobodzić i traciło przytomność. Na szczęście czworonoga zauważyli policjanci, którzy wracali z interwencji. Funkcjonariusze bez wahania ruszyli na pomoc psiakowi, uwolnili go, a następnie zabrali do miejscowej komendy.

Dzisiejszej nocy w Kłodzku patrol miejscowych funkcjonariuszy wracał z interwencji. Gdy zbliżali się do mostu na ul. Kolejowej starszy posterunkowy Jakub Stoch oraz posterunkowy Jacek Stecyk zauważyli  wiszącego przy moście psa. Na poruszający widok natychmiast wyskoczyli z radiowozu i podjęli akcje ratunkową. Okazało się, że zwierzę zostało przywiązane przy pomocy linki w taki sposób, że nie miało możliwości ucieczki.

Policjanci uwolnili powieszonego za szyję psa, który tracił już przytomność. Czworonóg był wyczerpany i nie mógł się samodzielnie wyswobodzić. Policjanci zabrali zwierzaka do radiowozu i przywieźli do miejscowej komendy. Tam przestraszone zwierzę otrzymało wodę i pożywienie.

Gdy pies uspokoił się, został przekazany do fundacji, gdzie otrzyma pomoc i będzie czekać na odpowiedzialnych opiekunów, którzy otoczą go opieką.

Obecnie policjanci ustalają okoliczności tego  zdarzenia i szukają sprawcy okrutnego traktowania zwierzęcia, które mogło doprowadzić uśmiercenia psa. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony