Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa z Niebuszewa podczas porannego joggingu zatrzymała poszukiwaną do odbycia 8 miesięcy pozbawienia wolności

Sierż. Weronika Nowak dzielnicowa z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo podczas porannego joggingu zatrzymała 29 latkę poszukiwaną do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże, których się dopuściła.

Funkcjonariuszka z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo, w czwartek 11 maja 2023 roku, podczas porannego joggingu na ul. Dąbrowskiego zauważyła kobietę, która rysopisem przypominała osobę poszukiwaną ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości.

Dzielnicowa wezwała na miejsce swoich kolegów i rozpoczęła interwencję wobec kobiety, zatrzymując ją. Okazało się, że 29 latka jest poszukiwana do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za liczne kradzieże, które popełniła. Kobieta trafi teraz do Zakładu Karnego.

Dzielnicowi to policjanci, którzy mają codzienny kontakt z lokalną społecznością, diagnozują wspólnie z mieszkańcami  problemy. Mają także wiedzę o osobach poszukiwanych w ich rejonie służbowym.

Należy zaznaczyć, że szczególnie zaangażowanie jest cechą podstawową każdego funkcjonariusza i jest czymś normalnym tam, gdzie obowiązki służbowe wykonuje się z powołania, co udowodniła sierż. Weronka Nowak.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony