Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant podziękował mieszkańcowi Rudy Śląskiej za pomoc w zatrzymaniu poszukiwanego

Data publikacji 11.05.2023

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej mł. insp. Grzegorz Wróbel spotkał się rudzianinem, który pomógł będącemu poza służbą policjantowi w zatrzymaniu poszukiwanego przestępcy. Mężczyzna wraz z dzielnicowym z "piątki" przytrzymał próbującego uciec poszukiwanego do czasu przyjazdu patrolu.

Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do współpracy z Policją i działania na rzecz bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu i reakcji rudzianina, który nie pozostał bierny, możliwe było zatrzymanie poszukiwanego listem gończym. Rudzianin pomógł policjantowi, który był poza służbą, w zatrzymaniu ukrywającego się przestępcy i przekazaniu go w ręce mundurowych. Więcej o tym zdarzeniu można przeczytać w komunikacie „Dzielnicowy czujny także na wolnym"

W środę, 10 maja 20203 roku Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej mł. insp. Grzegorz Wróbel spotkał się z chcącym pozostać anonimowym rudzianinem, który pomógł w zatrzymaniu tego poszukiwanego. W imieniu Komendanta Miejskiego mł. insp. Wróbel podziękował za wzorową postawę i wręczył drobny upominek związany z kampanią „Nie reagujesz-akceptujesz”.

Jak podkreślił rudzianin, to był po prostu odruch i życzyłby sobie, aby każdy zareagował podobnie, gdy widzi taką sytuację. Mężczyzna nie wyobraża sobie, że mógłby zachować się inaczej. Taka właśnie postawa jest godna naśladowania.

(KWP w Katowicach / sc)

  • zdjęcie ze spotkania - policjant z mężczyzną w pokoju biurowym, policjant wręcza mężczyźnie dyplom i upominek w niebieskiej torbie
  • zdjęcie ze spotkania - policjant z mężczyzną siedzą przy stoliku, na którym leżą otrzymane upominki
  • zdjęcie ze spotkania - policjant i mężczyzna na korytarzu przy biurze, na ścianie widoczne zdjęcia i logo policji
Powrót na górę strony