Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę z ponad trzypromilowym wynikiem!

Data publikacji 11.05.2023

Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie jechał wczoraj prywatnym pojazdem przez Tłuchowo. Zauważył motorowerzystę, którego zachowanie wskazywało na zaburzony stan psychofizyczny. Policjant w czasie wolnym od służby nie wahał się podjąć działań, które wyeliminowały z ruchu nietrzeźwego kierującego.

Jednym z przestępstw drogowych, które zwykle zbiera najbardziej krwawe żniwo jest kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Eliminowanie takich nieodpowiedzialnych kierowców z dróg jest priorytetowym działaniem policjantów ruchu drogowego. Żaden policjant nie zawaha się jednak podjąć działań, które skierowane będą na poprawę bezpieczeństwa na drodze i wyeliminowanie z niej przestępców drogowych.

W czwartek, 10 maja 2023 roku w czasie wolnym od służby takie działania podjął Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Jadąc przez miejscowość Tłuchowo zobaczył motorowerzystę, którego tor jazdy wskazywał na to, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusz natychmiast dał znać o zaistniałej sytuacji kierownikowi miejscowego posterunku Policji, a sam ruszył za odjeżdżającym na romecie mężczyzną, zatrzymał go i unieruchomił jego pojazd.

Gdy po chwili na miejsce przybyli policjanci z Posterunku Policji w Tłuchowie i sprawdzili 53-latka alkomatem, okazało się, że ma on ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Po wykonanych czynnościach mieszkaniec gm. Tłuchowo wraz z pojazdem został przekazany pod opiekę rodzinie, czeka go jednak zarzut i odpowiedzialność karna za popełnione przestępstwo.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony