Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz podzielili się krwią

Data publikacji 11.05.2023

Dzisiaj przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się kolejna w tym roku honorowa zbiórka krwi. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przyjmował krwiodawców od 8.00 do 13.00. Podczas trwania akcji, 13 osób oddało honorowo prawie 6 litrów krwi dla potrzebujących, rannych i chorych.

Po raz kolejny w tym roku mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzili dzisiaj komendę wojewódzką Policji, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic oczekiwał na wszystkich chętnych na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ul. Lompy 19.

Podczas całej akcji od 13 osób personel medyczny pobrał prawie 6 litrów krwi.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajna substancja trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

  • zdjęcie przedstawia autokar do pobierania krwi
  • zdjęcie przedstawia zbliżenie na rękę mężczyzny, w trakcie badania przez personel medyczny
  • zdjęcie przedstawia kobietę wypełniającą dokumentację na komputerze.
  • zdjęcie przedstawia policjanta w mundurze w trakcie oddawania krwi
  • zdjęcie przedstawia woreczek z krwią w trakcie pobierania od dawcy.
  • zdjęcie przedstawia fiolki z krwią trzymane przez personel medyczny
Powrót na górę strony