Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy „w oku" policyjnego drona

Data publikacji 11.05.2023

Bydgoscy policjanci podsumowali dwa dni działań „Zero tolerancji”. Wykorzystali do nich bezzałogowy statek powietrzny. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców w obrębie przejść dla pieszych oraz skrzyżowań.

W ubiegły piątek (5.05.23) oraz poniedziałek (9.05.23) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy kontrolowali zachowania uczestników ruchu na rondzie Fordońskim oraz przy ulicy Szubińskiej. W trakcie kilkugodzinnych działań funkcjonariusze ujawnili szesnaście wykroczeń, za które nałożyli osiem mandatów na łączną kwotę 9 000 złotych, sześciu kierowców pouczyli, a wobec dwóch kierujących, którzy popełnili najbardziej rażące wykroczenia skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Najczęstsze błędy popełniane przez kierujących to:

- niezastosowanie się do sygnalizatora S-1, który nadaje czerwone światło,

- wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi,

- nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.

Policjanci apelują do kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego, aby przestrzegali przepisów oraz stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Mundurowi przypominają również o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Stosowanie się do prawa to nie tylko kwestia własnego bezpieczeństwa, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Film https://youtu.be/V1wozmcJTic

Powrót na górę strony