Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Data publikacji 15.05.2023

W dniach 15-21 maja 2023 r. organizowany jest 7. Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Hasło tegorocznego wydarzenia – Pomyśl o mobilności.

Logo ONZ i StreetsforLife

ONZ we współpracy z innymi partnerami organizuje cykliczne Światowe Tygodnie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tegoroczna edycja koncentruje się na zrównoważonym transporcie, promocji w szczególności poruszania się pieszo, na rowerze, korzystania z transportu publicznego.

WHO zaprasza wszystkich zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego i zrównoważoną mobilnością do zaangażowania się w obchody 7. Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ poprzez organizowanie wydarzeń i działań oraz udostępnianie wiadomości i materiałów w mediach społecznościowych z hashtagami:

  • #RethinkMobility
  • #StreetsforLife
  • #RoadSafety

Działania polskiej Policji wpisują się w idee promowania zrównoważonego transportu. Aktualnie Policja prowadzi kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. Jednośladem bezpiecznie do celu, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Funkcjonariusze przypominają, że droga jest dla wszystkich i mamy prawo czuć się na niej bezpieczni. Jednak to w dużej mierze zależy od nas samych.

Grafika akcji informacyjno-edukacyjnej "Jednośladem bezpiecznie do celu". Niebieskie, cieniowane tło. Zawartość plakatu: napis "Jednośladem bezpiecznie do celu", czarne symbole graficzne w poziomie od lewej: motocyklisty, motorowerzysty, rowerzysty, użytkownika hulajnogi. Na grafice ślad opony pojazdu. Poniżej niebieski pas poziomy z gwiazdą policyjną, symbolem ruchu drogowego - rombem z wpisaną literą R.

Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu, w tym także pieszych pomaga dotrzeć bezpiecznie do celu.

Plakat promujący Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Więcej informacji na stronie WHO

(BRD KGP)

Informacje z województw:

Powrót na górę strony