Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdaj test z odpowiedzialności

Data publikacji 20.05.2023

Eliminowanie z ruchu drogowego kierowców będących pod wpływem alkoholu stanowi priorytet w działaniach Policji. W 2022 roku policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu blisko 12,5 mln kierujących i ujawnili 104 467 nietrzeźwych kierujących.

Mimo, iż liczba wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego od kilku lat maleje, to nadal jest to istotny problem.

 

Najwięcej wypadków kierujący będący pod działaniem alkoholu spowodowali na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowania bezpiecznej odległości.

Statystycznie najczęściej do zdarzeń drogowych związanych z alkoholem dochodzi w soboty i niedziele. Dni wolne od pracy sprzyjają spotkaniom towarzyskim i imprezom, podczas których spożywany jest alkohol. W okresie letnim takie okazje często zdarzają się podczas weekendowych i wakacyjnych wyjazdów.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o trzeźwość i rozsądek za kierownicą. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie.

Mając na uwadze zagrożenia związane z kierowaniem pojazdu pod wpływem alkoholu Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęły kampanię społeczną pn. Zdaj test z odpowiedzialności.

Kampania za sprawą 30. sekundowego filmu animowanego oraz 30. sekundowego spotu radiowego przedstawia znowelizowane przepisy dotyczące wykroczeń w ruchu drogowym, związanych z zagrożeniem jakim jest alkohol i inne podobnie działające środki.

Więcej pod linkiem: https://www.krbrd.gov.pl/rusza-kampania-zdaj-test-z-odpowiedzialnosci/

 

BRD KGP

Film Spot telewizyjny kampanii spolecznej: Zdaj test z odpowiedzialności

Pobierz plik Spot telewizyjny kampanii spolecznej: Zdaj test z odpowiedzialności (format mp4 - rozmiar 1.24 MB)

Powrót na górę strony