Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli podopieczną domu pomocy społecznej

Data publikacji 17.05.2023

Funkcjonariusze ruchu drogowego wąbrzeskiej komendy odnaleźli 89-letnią kobietę, której zaginięcie zgłosili pracownicy domu pomocy społecznej w Wąbrzeźnie. Podopieczna cała i zdrowa wróciła do ośrodka.

W minioną sobotę, 13 maja 2023 roku tuż przed godziną 18.00, do komendy policji w Wąbrzeźnie wpłynęło zgłoszenie pracowników tamtejszego domu pomocy społecznej, że od niespełna godziny nie mają kontaktu z jedną z podopiecznych. Z uwagi na fakt, iż jest to ośrodek otwarty istniało prawdopodobieństwo, że starsza kobieta opuściła jego teren. nie informując o tym opiekunów.

Na miejsce natychmiast przyjechali znajdujący się w pobliżu policjanci wąbrzeskiej „drogówki". Funkcjonariusze, po wstępnych rozmowach, wykluczyli, aby kobieta opuściła teren ośrodka. Mundurowi zaczęli przeszukiwać dokładnie cały kompleks budynków, jak i tereny zielone wokół. Po kilkunastu minutach, jeden z policjantów, odnalazł kobietę leżącą pod krzewami w ogrodzie na terenie ośrodka.  Z uwagi na swój wiek, nie była w stanie samodzielnie wstać czy wezwać pomoc.

Na szczęście nie odniosła ona żadnych obrażeń, a dzięki szybkiemu działaniu policjantów i personelu ośrodka, kobieta bez żadnych obrażeń wróciła do domu.

Pracownicy Domu Pomocy w Wąbrzeźnie, którzy wezwali policjantów podziękowali za szybką i sprawną pomoc.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony