Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ruchu drogowego korzystają z nowoczesnych laserowych mierników prędkości

Data publikacji 19.05.2023

W ramach projektu pn. Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, do policjantów ruchu drogowego w pierwszym kwartale tego roku trafiły laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu. Doposażenie Policji w przyrządy laserowe zwiększa bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pozwala realizować nadzór w zakresie pomiaru prędkości w sposób efektywny i skuteczny.

logo Funduszy Europejskich, flaga RP i Unii Europejskiej

100 szt. laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu LTI 20/20 TruCAM II zakupiono dla policjantów ruchu drogowego w pierwszym kwartale br.

W ramach umowy wykonawca przeprowadził również instruktaż dla użytkowników z zakresu obsługi dostarczonych laserowych mierników prędkości.

Doposażenie policjantów ruchu drogowego w nowoczesne laserowe mierniki prędkości umożliwia precyzyjne wykonanie pomiaru z większej odległości. Sygnał do zatrzymania podawany jest dzięki temu z odpowiednim wyprzedzeniem, co zapewnia możliwość płynnego i bezpiecznego zatrzymania pojazdu w warunkach wzmożonego ruchu drogowego. Tym samym pozwala to na efektywny i skuteczny nadzór w zakresie pomiaru prędkości, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

(Biuro Finansów KGP / Film: Tomasz Lis BKS KGP / mw)

Powrót na górę strony