Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie dolnośląskich policjantów w nielegalny tytoniowy biznes

Data publikacji 18.05.2023

Na ponad 250 tysięcy złotych zostały wyliczone strata Skarbu Państwa wynikająca z braku opłaty akcyzowej za papierosy i tytoń, które nielegalnie posiadał w swoim pojeździe zatrzymany przez dolnośląskich policjantów 50-letni mieszkaniec Legnicy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów akcyzowych.

W godzinach porannych funkcjonariusze Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili wspólne działania związane z nielegalnym biznesem tytoniowym.

Dokonana przez nich na jednej z wrocławskich ulic kontrola dostawczego forda przyniosła oczekiwane efekty. W przestrzeni ładunkowej pojazdu policjanci ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 9 worków z krajanką tytoniową o łącznej wadze ponad 170 kilogramów, a także papierosy w ilości blisko 46 tysięcy sztuk.

Policjanci potwierdzili, że nielegalnie posiadany przez mężczyznę tytoń oraz papierosy nie posiadały żadnych znaków akcyzowych.

W związku z tym 50-latek został zatrzymany i przewieziony wraz z zabezpieczonym tytoniem i papierosami do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe z jego udziałem.

Policjanci wstępnie ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu wprowadzenia do obrotu takiej ilości papierosów i tytoniu bez opłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść ponad 250 tysięcy złotych. Postępowanie jest w toku – mundurowi między innymi ustalają pochodzenie zabezpieczonego towaru. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • nielegalny tytoń i papierosy znajdujące się w pojeździe zatrzymanego
  • nielegalny tytoń i papierosy znajdujące się w pojeździe zatrzymanego
Powrót na górę strony