Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił znajomego z powodu pieniędzy

Data publikacji 19.05.2023

Za zabójstwo odpowie 35-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mężczyzna domagał się pieniędzy od znajomego. Był agresywny i zaatakował nożem 65-latka, który w wyniku zadanych ciosów zmarł. Kryminalni szybko namierzyli i zatrzymali sprawcę. Wczoraj usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 maja br. w jednym z domów w powiecie lubelskim. Jak wynika z ustaleń, w środku nocy do lokalu przyszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich zaczął domagać się pieniędzy od przebywającego tam 65-latka. Szybko stał się agresywny. Najpierw uderzył ofiarę pięścią, później chwycił za nóż, którym zadał kilka ciosów. Po wszystkim sprawca wyszedł. Służby zaalarmowano dopiero wcześnie rano.

Pracujący od początku na miejscu zdarzenia kryminalni z KMP w Lublinie i komisariatu w Niemcach szybko ustalili przebieg wydarzeń i zatrzymali 35-letniego podejrzewanego. Mężczyzna był pijany. Od razu trafił do policyjnej celi. Wczoraj, 18.05.2023 roku, podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony