Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o potrącenie kobiety w ciąży

Data publikacji 19.05.2023

Wczoraj w rejonie Podgórza policjanci zatrzymali mężczyznę, który w środę na przejściu dla pieszych na ul. Bartla najprawdopodobniej potrącił kobietę w ciąży, nie udzielając jej pomocy i oddalając się z miejsca zdarzenia. W tej chwili trwają czynności z zatrzymanym.

17 maja br. około godziny 16.30 kierujący pojazdem osobowym marki Citroen na przejściu dla pieszych przy ul. Bartla potrącił 30-letnią kobietę w ciąży. Kierowca nie udzielił kobiecie pomocy, odjeżdżając z miejsca. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy medycznej poszkodowanej, która z podejrzeniem złamania ręki oraz żeber została zabrana do szpitala.

Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia wykonali szereg czynności, ustalając m.in. świadków tego zdarzenia oraz pojazd biorący w nim udział. Mundurowi sprawdzili pobliski rejon, jednak sprawca zdążył się oddalić i ukryć.

Do dalszych działań szybko przystąpili policjanci z Komisariatu Policji VI, którzy operacyjnie ustalili personalia podejrzewanego o spowodowanie wypadku. Funkcjonariusze sprawdzili m.in. adres w centrum Krakowa, pod którym zamieszkiwać miał zbiegły mężczyzna jednak nikogo tam nie zastali. Następnego dnia, około godziny 14.30, policjanci udali się do miejsca pracy poszukiwanego, które znajdowało się w rejonie Podgórza. To właśnie tam kryminalni zatrzymali 66-latka podejrzewanego o spowodowanie wypadku, którego następnie przewieźli do komisariatu przy ul. Ćwiklińskiej. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wstępne badania wykazały, że w trakcie zatrzymania znajdował się pod wpływem amfetaminy.

Obecnie trwają dalsze czynności procesowe z zatrzymanym. 66-latek może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony