Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Gorlic przejechali 1000 kilometrów dla Zosi

Data publikacji 22.05.2023

Gorliccy policjanci w ubiegłym tygodniu zakończyli rowerowy przejazd z Wołosatego do Świnoujścia, w czasie którego pokonali ponad 1000 km, a w piątek 19 maja br., podsumowali akcję zbiórki pieniędzy dla Zosi w Szkole Podstawowej w Stróżówce.

We wtorek 16 maja br., czterech funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zakończyło swój rowerowy przejazd z Wołosatego w Bieszczadach do Świnoujścia nad Morzem Bałtyckim. Była to zorganizowana przez nich akcja charytatywna, na rzecz chorej Zosi, córki koleżanki, także funkcjonariuszki Policji z Gorlic. Akcja odbywała się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region Gorlice oraz Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

W czasie ośmiodniowego przejazdu, który zorganizowali w swoim wolnym czasie, policjanci w różnych miejscowościach, przez które przebiegała ich trasa przekazywali informację o swojej akcji i zachęcali do włączenia się do zbiórki na rzecz Zosi. Pomimo niesprzyjającej pogody i nieprzewidzianych zdarzeń na trasie, bardzo szczęśliwi dotarli do celu swojej podróży.

W piątek, 19 maja podsumowali swoją akcję w Szkole Podstawowej w Stróżówce, w której do przedszkola uczęszcza Zosia i gdzie zostali zaproszeni przez dyrektor placówki panią Wiolettę Podsadowską. Czterech funkcjonariuszy wręczyło Zosi prezenty, które otrzymali dla niej na trasie przejazdu, a także puszki z zebranymi środkami na leczenie i rehabilitację dziewczynki. W zamian otrzymali od Zosi i jej mamy wspaniałe medale i podziękowania za pomysł i przeprowadzenie całej akcji. Podziękowania funkcjonariuszom za wspaniałą postawę złożył także przedstawiciel Urzędu Miasta Gorlice, Wójt Gminy Gorlice oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach podinsp. Mirosław Mazur. Ponadto była to także okazja do opowiedzenia przez uczestników wyprawy, wszystkim zebranym w sali uczniom szkoły w Stróżówce, o miejscach jakie odwiedzili i przygodach, jakie ich spotkały. Dzieci słuchały tych relacji z dużym zainteresowaniem i zadawały wiele pytań.

Zebrane w czasie akcji środki zostały wpłacone na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, pod której opieką jest Zosia.

W dalszym ciągu zachęcamy do przekazywania darowizn na jej rzecz wykorzystując do tego poniższy rachunek bankowy: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 35796 Ciślak Zofia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

(KWP w Krakowie / kp)

  • Kilkanaście osób stoi i trzyma flagi IPA Gorlice i Świnoujścia
  • Pięciu mężczyzn stoi w ruinach zamku trzymając flagę IPA oraz Gorlic na tle rzeki
  • Na sali gimnastycznej w szkole dzieci siedzą i słuchają policjantów którzy przejachali na rowerach z Wołosatego do Świnoujścia
  • Rowerzyści oraz kilka innych osób stoi trzymając flagi IPA na tle budynku Urzędu Miasta w Sanoku
  • Przy stole stoi trzech młodych mężczyzn. Obok stołu mama z dwójką dzieci z których jedno siedzi na wózku inwalidzkim. W tle tablica z napisem Wołosate - Świnoujście
Powrót na górę strony