Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spieszyła się na autokar wycieczkowy do Włoch, więc nie zważając na zasady bezpieczeństwa, wsiadła za kierownicę samochodu mając 3,5 promila alkoholu organizmie

Data publikacji 22.05.2023

Mundurowi z oławskiej drogówki zatrzymali pijaną 43-latkę, która lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierowała samochodem osobowym mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialną kierującą czekają teraz konsekwencje prawne.

W sobotę 20 maja br. około godziny 15.15 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od zatroskanych podróżnych poruszających się autostrada A4 informujące, że w kierunku Wrocławia kierowca samochodu osobowego prawdopodobnie potrzebuje pomocy, gdyż jego nietypowy tor jazdy mógł wskazywać na zły stan zdrowia.

Podczas kontroli przeprowadzonej na Miejscu Obsługi Podróżnych Oleśnica Mała okazało się, że 43-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Renault nie miała problemów zdrowotnych, ale jej kondycja psychofizyczna pozostawiała wiele do życzenia, ponieważ wsiadła za kierownicę auta mając 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas rozmowy z policjantami oświadczyła, że spieszyła się do Wrocławia na autobus, którym miała jechać do Włoch. Mieszkanka powiatu brzeskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi jej kara do 2 lat więzienia oraz minimum 5 000 złotych grzywny.

Pamiętajmy!

Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol. Nietrzeźwy kierujący, bez względu na to, czy wsiada do samochodu lub na rower stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, zatem reagujmy, gdy zaważymy podobną sytuację.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony