Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pijanym kierowcom nie odpuszczą! Kolejni piraci drogowi wyeliminowani

Data publikacji 23.05.2023

Policjanci krośnieńskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od kontroli stanu trzeźwości kierowców. Już w pierwszych godzinach trwania akcji „Trzeźwość”, policjanci wyeliminowali z ruchu trzech kierowców, których badanie wykazało obecność alkoholu w organizmie. Dwóch z nich znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu, jeden w stanie nietrzeźwości. Jazda pod wpływem alkoholu to nieodpowiedzialne zachowanie, a osoby które decydują się na tai krok muszą liczyć się z konsekwencjami, czasami nie tylko prawnymi. Nie bądź zagrożeniem na drodze i bądź rozsądnym kierowcą.

Od wczesnych godzin rannych krośnieńska drogówka prowadziła działania „Trzeźwość”, w trakcie których za pomocą przenośnych urządzeń do badania stanu trzeźwości kontrolowała kierowców. Policjanci działania rozpoczęli na ulicy Wakacyjnej w Krośnie Odrzańskim. Tam też funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców, których wstępne badanie wykazało obecność alkoholu w organizmie. Po ponownej kontroli okazało się, że obaj znajdują się w stanie po użyciu alkoholu. Nadto jeden z nich odpowie również za kierowanie bez uprawnień. Następnie policjanci przemieścili się na rondo Zesłańców Sybiru w Krośnie Odrzańskim. Tam też nie obyło się bez zastrzeżeń. Podczas wielu kontroli, w pewnym momencie kontrolka na urządzeniu zapaliła się na kolor czerwony. Kierujący w obecności policjantów opuścił pojazd, by poddać się badaniu, które określi zawartość alkoholu w organizmie. Ku zaskoczeniu kierującego, który oznajmił policjantom, że alkohol spożywał w niedzielne popołudnie, miał on blisko promil. Wszyscy, za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Nie był to koniec działań. Policjanci w trakcie dalszej służby zatrzymali dodatkowo dwóch rowerzystów, gdzie jeden z nich znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, drugi w stanie nietrzeźwości, a także kierującego, który mimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, wsiadł za kierownicę volkswagena. Rowerzyści ukarani zostali mandatem karnym, natomiast dalsze decyzje wobec kierowcy osóbkowi podejmie sąd.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu, poza konsekwencjami prawnymi stanowi zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla innych osób będących w danym momencie na drodze. Będąc pod działaniem alkoholu, czy też innego środka , nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć oraz mamy problemy z koncentracją. Zmianie ulega także sposób postrzegania rzeczywistości, co powoduje, że reakcja na zdarzenie jest nieadekwatna do sytuacji. Dlatego też apelujemy do kierowców o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pod działaniem alkoholu, narkotyków, czy też innych środków.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 • Policyjna kontrola trzeźwości na drodze.
 • Policjanci na drodze podczas kontroli trzeźwości kierujących.
 • Policyjna naszywka na ramieniu policjanta, a w tle inni policjanci kontrolują trzeźwość.
 • Policjanci drogówki podczas kontroli trzeźwości kierujących.
 • Policjant drogówki kontroluje kierowcę ciężarówki.
 • Policjanci podczas kontroli trzeźwości kierujących.
 • Policjantka z urządzeniem do badania trzeźwości na drodze.
 • Urządzenie do badania trzeźwości w dłoni policjanta.
 • Policjant drogówki podczas obsługi urządzenia do badania stanu trzeźwości.
 • Policjantka drogówki podczas sporządzania protokołu.
 • Urządzenie do badania stanu trzeźwości kierujących.
 • Policjanci podczas badania stanu trzeźwości kierujących.
 • Policjanci podczas badania stanu trzeźwości kierujących.
 • Policjant podczas badania stanu trzeźwości kierujących.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.99 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony