Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujna policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 23.05.2023

Bycie policjantem to służba, którą pełni się cały czas. Przykładem tego jest funkcjonariuszka z Oddziałów Prewencji Policji w Płocku. Dzięki interwencji będącej po służbie mundurowej doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierującego.

Służba w Policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Potwierdziła to policjantka z Oddziałów Prewencji Policji w Płocku. W miniony piątek (19.05.2023) przed godziną 19.00 na drodze wojewódzkiej DW555 w miejscowości Sicień policjantka zauważyła poruszający się samochód, do którego wcześniej wsiadło dwóch mężczyzn, których stan mógł wskazywać na to, że są pod wpływem alkoholu. Funkcjonariuszka natychmiast postanowiła zatrzymać kierującego hondą. Wyprzedziła pojazd i zmusiła do zatrzymania, po czym odebrała kluczki kierującemu. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, który sprawdził stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało, że 64-letni mieszkaniec pow. płockiego, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Przypominamy i apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Panujące warunki na drogach i jazda na podwójnym gazie może kosztować nawet życie!

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony