Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzali w obieg podrobione banknoty. Usłyszeli łącznie trzy zarzuty

Data publikacji 23.05.2023

Policjanci o Ochoty zatrzymali dwie osoby. 48-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna usłyszeli łącznie trzy zarzuty związane z oszustwem oraz wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje wymiar sprawiedliwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Wspólne działanie funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ochockiej komendy doprowadziło do zatrzymania dwóch osób. Patrolowcy w jednej z drogerii przy ulicy Grójeckiej zatrzymali kobietę, która próbowała zapłacić za towar kopią banknotu. Ustalenia jednoznacznie wskazywały, że podejrzanej kilka dni wcześniej udało się celowo wprowadzić w błąd obsługę sklepową oraz  zapłacić falsyfikatem za asortyment. Przy 48-latce policjanci zabezpieczyli fałszywy stuzłotowy banknot. W komendzie na Ochocie badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile w organizmie zatrzymanej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu kobieta usłyszała łącznie dwa zarzuty dotyczące oszustwa i wprowadzania do obiegu fałszywego środka płatniczego.

Na tym działania ochockich stróżów prawa się nie zakończyły. Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kilka dni później dotarli do mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Wszystkie zebrane ustalenia doprowadziły operacyjnych do domku na jednej z posesji przy ulicy Włochowskiej. W środku zabezpieczonych zostało 36 falsyfikatów, identycznych jak ten znaleziony u kobiety oraz zatrzymali 53-latka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut wprowadzania do obrotu fałszywego środka płatniczego. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje Sąd. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

(KSP / sc)

  • zabezpieczone falsyfikaty
  • policjant z zatrzymaną kobietą
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony