Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głogowscy policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 23.05.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie odnaleźli 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów 16-latka została objęta specjalistyczną opieką.

Dyżurny głogowskiej komendy Policji odebrał niepokojące zgłoszenie, według którego za Mostem Tolerancji grupa chłopców znalazła list napisany przez osobę, która chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. Mundurowi od razu podjęli stosowne działania, które doprowadziły do ustalenia autorki listu. W toku intensywnych poszukiwań, funkcjonariusze dostrzegli młodą dziewczynę odpowiadającą rysopisowi osoby widniejącej na nagraniu z pobliskiego monitoringu.

Zdecydowana reakcja Policji doprowadziła do odnalezienia małoletniej mieszkanki powiatu głogowskiego. Na miejsce zostali wezwani prawni opiekunowie małoletniej oraz zespół Pogotowia Ratunkowego. 16-latkę przewieziono do szpitala, gdzie została objęta specjalistyczną opieką lekarską.

Osoby, które znajdują się w trudnych życiowo sytuacjach, często nie wiedzą, jak i gdzie szukać pomocy, bądź wstydzą się prosić o pomoc. Przypominamy, że nie ma problemów nie do rozwiązania i nie musimy być z nimi sami.

Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele niosą pomoc osobom, które tego potrzebują. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem.

Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak:

  1. 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,
  2. 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całodobowo,
  3. 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny całodobowo,
  4. 800 702 222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi wyżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony