Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Dobczyc pomogli 30-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 24.05.2023

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Dobczyc, w powiecie myślenickim udało się zapobiec tragedii. Sierżant Grażyna Wojcieszczak i sierżant Sebastian Kiebzak uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie.

W poniedziałek (22.05.2023), około godziny 21.00 dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który próbował odebrać sobie życie. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani sierżant Grażyna Wojcieszczak i Sebastian Kiebzak, którzy do czasu przybycia karetki pogotowia udzielali pomocy 30-letniemu mężczyźnie. W międzyczasie powiadomili również służby medyczne i dbali o komfort psychiczny mężczyzny.

W przypadkach zagrożenia ludzkiego życia liczy się przede wszystkim to, aby je ocalić, by zdążyć z pomocą na czas. Dlatego też policjanci w takich sytuacjach działają błyskawicznie. Dobczyccy funkcjonariusze po raz kolejny dali przykład, że służą po to, by pomagać i chronić drugiego człowieka.

Pamiętaj!

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy!
Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!
Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze!

Gdzie szukać pomocy?
116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00
116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony