Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani przez lubuską Policję

Data publikacji 24.05.2023

Dziewięciu nielegalnie przybywających na terenie Polski obcokrajowców w poniedziałkowy poranek zakończyło swoją podróż do Niemiec podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów ruchu drogowego na krajowej „12-tce” w ramach akcji „Trzeźwość”. Wszyscy podróżujący kierowali się do kolejnego punktu przerzutowego na granicę polsko - niemiecką. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W miniony poniedziałek, 22 maja 2023 roku, wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego, monitorowali drogi powiatu wschowskiego w ramach akcji „Trzeźwość”. Tuż po godzinie 5.00 na drodze krajowej nr 12 uwagę wschowskich mundurowych przykuł przejeżdżający ford. Policjanci postanowili sprawdzić co było powodem nierównego toru jazdy - od pobocza do osi jezdni. Wszystko wskazywało, że za kierownicą mógł siedzieć nietrzeźwy kierowca. Postanowili zatrzymać auto do kontroli. Po chwili okazało się, że za kierownicą siedział obywatel Ukrainy, a na tylnych fotelach siedziało ściśniętych ośmiu mężczyzn, obywateli Afganistanu.

Zachowania mężczyzn, ubiór, bagaże, płaszcze przeciwdeszczowe, namioty wskazywały, że nie była to zwykła podróż. W takcie sprawdzeń okazało się, że nawigacja ustawiona była na przejście polsko – niemieckie, gdzie najprawdopodobniej miał odbyć się kolejny etap ich podróży.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Zatrzymani odpowiedzą za przekroczenie wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom ustawy o ochronie granic państwowych oraz usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko - niemieckiej.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Policjanci stoją obok zatrzymanego mężczyzny
  • Zatrzymany mężczyzna ma zapinane kajdanki na ręce przez policjantów
  • Policjanci transportują zatrzymanego mężczyznę przy radiowozie
  • Policjanci stoją przy pojeździe osobowym
  • Mężczyźni siedzą w środku pojazdu osobowego
  • Policjanci podczas zatrzymania nielegalnego imigranta
Powrót na górę strony