Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch policjantów po służbie doprowadziło do zatrzymania osób poszukiwanych

Data publikacji 25.05.2023

W codziennej służbie funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie polickim mają do czynienia z osobami poszukiwanymi. Jednak na przełomie ostatnich dni dwóch policjanci będąc w czasie wolnym kolejny raz zareagowali, gdy wśród innych przechodniów rozpoznali osoby poszukiwane. Dzięki ich postawie dwie osoby zostały zatrzymane.

W piątkowy ranek, 19.05.2023 roku, funkcjonariusz polickiej komendy post. Michał Borzęcki, będąc w czasie wolnym, rozpoznał wśród przechodniów na ulicy Grunwaldzkiej w Policach poszukiwanego za kradzieże mężczyznę. Posterunkowy niezwłocznie zawiadomił dyżurnego jednostki Komendy Powiatowej Policji Police i poprosił o wsparcie. Wraz z przybyłą na miejsce załogą wspólnie doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego za kradzieże mężczyznę, który został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Z kolei w poniedziałek st. sierż. Michał Stalko gdy przebywał w czasie wolnym od służby, zauważył na terenie Polic poszukiwanego mężczyznę. Niezwłocznie samodzielnie zatrzymał poszukiwanego oraz wezwał na miejsce patrol OPI, który przetransportował zatrzymanego na komendę. Mężczyzna poszukiwany był za zdarzenie drogowe.

Obaj policjanci to funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w polickiej komendzie. Policjanci nawet po zdjęciu munduru reagują, gdy widzą, że mogą pomóc – często z narażeniem zdrowia i życia. Kolejny raz zareagowali i poświęcili swój wolny czas, aby w tym okręgu było bezpieczniej. Niebieskim kolegom składamy brawa i życzymy dalszych sukcesów w służbie.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony