Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Atak terrorystów na centrum handlowe - ćwiczenia służb

Data publikacji 29.05.2023

Łódzka policja otrzymuje zgłoszenie o dwóch zamaskowanych osobach, które z długą bronią poruszają się po centrum handlowym. To scenariusz szkolenia Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi, które odbyło się 28 maja 2023 roku.

Na miejsce zdarzenia zostaje skierowany patrol policji aby zweryfikować informację. Po przybyciu mundurowi widzą ludzi, którzy w pośpiechu wybiegają z galerii i krzyczą, że w środku są terroryści i strzelają do ludzi. Po chwili dwie zamaskowane osoby z bronią zbliżają się do wyjścia  i krzyczą w stronę policjantów, że jeżeli rząd nie spełni ich oczekiwań do zabiją zakładników i wysadzą w powietrze centrum handlowe. Interweniowali negocjatorzy, ale rozmowy zostały przerwane przez starzały. Do akcji wkroczyli kontrterroryści.

Na szczęście to tylko ćwiczenia Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi .

Akcja łódzkiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji pod nazwą „Manufaktura 2023” miała na celu między innymi sprawdzenie  funkcjonowania procedur związanych z zaistnieniem zdarzenia kryzysowego, sprawdzenia współdziałania z podmiotami pozapolicyjnymi, doskonalenie przepływu informacji pomiędzy jednostkami organizacyjnymi policji oraz sprawdzenie taktyki działania policjantów SPKP w Łodzi. Dzięki takim szkoleniom nasi funkcjonariusze są coraz lepiej przygotowani do realnych zagrożeń związanych z terroryzmem. Ważnym elementem tego rodzaju działań jest możliwość ćwiczeń w realnych warunkach, w pomieszczeniach w których na co dzień przebywają osoby. Jest to również dobra okazja dla tych osób, aby dowiedzieć się jak reagować w sytuacji zagrożenia, jak się zachować i na co zwracać uwagę.

kom. Edyta Machnik

  • Kontrterroryści wchodzą do galerii.
  • Kontrterroryści chodzą po centrum handlowym.
  • Kontrterroryści z bronią.
  • Kontrterrorysta kuca z słupem.
  • Dwaj terroryści trzymają zakładników, maja broń.
  • Terrorysta przed wejściem do galerii trzyma broń przed nim klęczy zakładnik.
  • Kontrterroryści wyprowadzają ranną dziewczynę.
  • Terroryści stoją przed wejściem do galerii, mają broń zakładnicy klęczą przed nimi. Z boku idą kontrterroryści.
  • Kontrterroryści przed wejściem do galerii podchodzą do rannej kobiety.
Powrót na górę strony