Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymała poszukiwaną

Data publikacji 29.05.2023

Nieoczekiwany zwrot przybrał powrót z siłowni aspirant Alicji Wiącek z fordońskiego komisariatu, która, będąc w czasie wolnym od służby, zwróciła uwagę na kobietę idącą ulicą Wyzwolenia w Bydgoszczy. Jej wizerunek był policjantce znany z wcześniejszych spraw. Wiedziała również, że 45-latka jest aktualnie poszukiwana przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjantem jest się zawsze, również w czasie wolnym od służby. Potwierdziła to policjantka z bydgoskiego Fordonu, aspirant Alicja Wiącek, która, wracając z siłowni, zwróciła uwagę na kobietę idącą ulicą Wyzwolenia. Była to, znana jej z wcześniejszych spraw, 45-letnia mieszkanka naszego miasta.

Kierownik rewiru dzielnicowych, bo taką funkcję pełni aspirant Wiącek, wiedziała również, że kobieta jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, celem odbycia kary za kradzieże. Funkcjonariuszka zatrzymała 45-latkę i powiadomiła o sytuacji dyżurnego komisariatu. Ten na miejsce skierował patrol, który przewiózł poszukiwaną do jednostki, a następnie do aresztu śledczego.  

Czujność i spostrzegawczość nie zawiodły aspirant Wiącek również w czasie wolnym od służby. Dzięki jej zaangażowaniu bydgoszczanka odbywa już zasądzoną przez sąd karę.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony