Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł portfel z dokumentami i kartę bankomatową. Zatrzymał go policjant w czasie wolnym od służby

Data publikacji 30.05.2023

Policjant Referatu Ruchu Drogowego z Gryfic będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał 41-letniego mężczyznę, który ukradł portfel z dokumentami i posłużył się kartą bankomatową pokrzywdzonego w jednym z supermarketów na terenie Gryfic. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży portfela z pieniędzmi i kradzieży dokumentów. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z supermarketów na terenie Gryfic. Będąc w sklepie na zakupach w czasie wolnym od służby Policjant Referatu Ruchu Drogowego z Gryfic starszy posterunkowy Mariusz Modrzejewski, zauważył jak poprzedzający go mężczyzna, płaci za zakupy kartą bankomatową i jest wyraźnie zdenerwowany.

Funkcjonariusz zauważył, że znany mu 41-latek zapłacił za zakupy nie swoją kartą i niezwłocznie przystąpił do działania. Mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna popełnił przestępstwo, dokonał jego zatrzymania, a następnie przekazał patrolowi Policji.

41-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży portfela z pieniędzmi i kradzieży dokumentów.

Mężczyzna ukradł portfel swojemu koledze i przez kilka dni dokonywał płatności przy użyciu karty bankomatowej na koszt pokrzywdzonego.

Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony