Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życie zaginionej kobiety było zagrożone. W porę odnaleźli ją dzielnicowi

Data publikacji 30.05.2023

Dzięki zaangażowaniu służb oraz odpowiedniej koordynacji działań, w niecałą godzinę od zgłoszenia policjanci odnaleźli zaginioną kobietę, której życiu zagrażało niebezpieczeństwo. Odnalazł ją i udzielił pierwszej pomocy patrol dzielnicowych. Rejon poszukiwań był bardzo trudny z uwagi na występowanie wielu jezior. W działania zaangażowani byli również strażacy oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Wodnego.

Policjanci cyklicznie ćwiczą i doskonalą swoje umiejętności, aby być gotowym na różne niebezpieczne sytuacje. Scenariuszy wielu z nich nie da się przewidzieć i tu olbrzymią rolę odgrywa doświadczenie i profesjonalizm funkcjonariuszy.

Tymi cechami bez wątpienia wykazali się świebodzińscy policjanci, którzy prowadzili poszukiwania 50-latki. Z otrzymanych informacji wynikało, że życiu kobiety zagraża niebezpieczeństwo, dlatego trzeba było szybko działać. Poszukiwaniom nie sprzyjał teren, na którym były prowadzone, ponieważ występuje tam wiele jezior. Należało zatem szybko zaangażować także patrole wodne. Poza policjantami, do działań włączyli się także strażacy oraz ratownicy wodni.

Skierowani na miejsce mundurowi intensywnie zbierali wszelkie informacje od mieszkańców i jednocześnie przeszukiwali teren. Działania koordynowane były przez dyżurnych świebodzińskiej Policji. Szczęśliwie, w niecałą godzinę od zaginięcia, patrol dzielnicowych w składzie: aspirant Marcin Wojtek oraz starszy posterunkowy Kamil Bok odnalazł kobietę. 50-latce udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazano ją pogotowiu ratunkowemu. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony