Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Najlepszy dzielnicowy, najlepszy z drogówki, najlepsi patrolowcy

W Sali obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego podsumowano trzy konkursy policyjne - najlepszy dzielnicowy województwa łódzkiego, najlepszy policjant ruchu drogowego oraz najlepsza para patrolowa. W tym pierwszym konkursie zwyciężył asp. Robert Ludwikowski, który swą służbę pełni w jednym z łódzkich komisariatów.

Lepiej od swych kolegów poradził sobie zarówno podczas części teoretycznej jak i praktycznej. Część teoretyczna to test wiedzy policyjnej, czyli znajomość przepisów prawa (kodeks karny, postępowania karnego, wykroczeń), wewnętrznych przepisów policyjnych oraz psychologii. Podczas części praktycznej przeprowadzana jest symulacja przyjęcia interesanta. Sprawdzana jest wtedy umiejętność stosowania prawa, taktyka i technika interwencji oraz zdolności do komunikacji interpersonalnej. Dziś otrzymał gratulacje za swoje osiągnięcie od komendanta wojewódzkiego insp. Jacka Góreckiego oraz wicemarszałka województwa łódzkiego Krzysztofa Makowskiego.

Nagrodzeni zostali również dzielnicowi, którzy zajęli dalsze miejsca oraz laureaci pozostałych konkursów. Wśród policjantów ruchu drogowego najlepszym okazał się sierż. sztab. Roman Matczak, który z roku na rok notował awans w klasyfikacji. Dwa lata temu był trzeci, rok temu drugi, a teraz w końcu zwyciężył. Najlepszą parą patrolową zostali starsi posterunkowi z Łasku Przemysław Wolniak i Dariusz Mackiewicz.

Informacja o nagrodzonych policjantach:

•VI Konkurs na najlepszego dzielnicowego województwa łódzkiego" w 2005 roku.

asp. Robert Ludwikowski KMP Łódź
mł. asp. Waldemar Leszczyński KPP Wieruszów
mł. asp. Jacek Adamczyk KPP Tomaszów Mazowiecki
sierż. sztab. Sebastian Kubiak KPP Zduńska Wola
mł. asp. Mariusz Werbelski KPP Pabianice
st. post. Sebastian Wojciechowski KPP Sieradz
sierż. Mariusz Brząkała KPP Łęczyca
st. asp. Wojciech Stępień KPP w Bełchatowie
mł. asp. Krzysztof Gałecki KPP Rawa Mazowiecka
mł. asp. Mariusz Misztela KMP Piotrków Trybunalski

Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" w 2005 roku

st. post. Przemysław Wolniak KPP Łask
st. post. Dariusz Mackiewicz KPP Łask

•Turniej "Policjant Ruchu Drogowego" w 2005 roku

sierż. sztab. Roman Majtczak KMP Łódź
sierż. sztab. Piotr Jabłoński KMP Łódź
sierż. sztab. Sławomir Sobieszek KPP Łowicz

Dodatkowe informacje o zwycięzcach:

asp. Robert Ludwikowski - III Komisariat Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, staż na stanowisku dzielnicowego 3 lata , wykształcenie średnie techniczne, reprezentant KWP w Łodzi w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów "Dzielnicowy Roku" w Szkole Policji w Katowicach, w klasyfikacji ogólnej zajął 5 miejsce, zainteresowania- sport.

st. post. Przemysław Wolniak - Ogniwo-Patrolowo-Interwencyjne Komendy Powiatowej Policji w Łasku, staż- 2 lata, wykształcenie - średnie techniczne, w 2005 roku wyróżniony nagrodą Komendanta Powiatowego Policji w Łasku oraz nagrodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, zainteresowania- sport, wschodnie sztuki walki, dwukrotnie w 2004 i 2005 roku zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski MSWiA w karate.

st. post. Dariusz Mackiewicz - - Ogniwo-Patrolowo-Interwencyjne Komendy Powiatowej Policji w Łasku, staż służby 2 lata, wykształcenie średnie techniczne, w 2005 roku wyróżniony nagrodą Komendanta Powiatowego Policji w Łasku oraz nagrodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, zainteresowania - sport, informatyka.

sierż. szt. Raman Majtczak - Sekcja Ruchu Drogowego KMP w Łodzi, do policji przyjęty 20 maja 1996 roku, od 1 kwietnia 2005 roku został przeniesiony do Referatu Organizacji Służby Sekcji Ruchu Drogowego, gdzie do chwili obecnej zajmuje się tematyką szkoleń oraz kontaktami z mediami. Wielokrotnie brał udział w konkursach policjanta ruchu drogowego zajmując w nich czołowe lokaty. Zainteresowania to motoryzacja, sport i muzyka.

Powrót na górę strony