Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli samochody – grupę rozbili kryminalni z Bydgoszczy

Data publikacji 02.06.2023

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Funkcjonariusze odzyskali dwa kradzione auta i wspólnie z prokuratorem doprowadzili do aresztowania zatrzymanych.

Kilka miesięcy zajęło policjantom, zwalczającym przestępczość samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, rozpracowanie szajki złodziei samochodów. Najtrudniejsze było ustalenie osób, wchodzących w skład grupy, miejsc, gdzie doszło w przeszłości do kradzieży samochodów, a także zebranie materiału dowodowego umożliwiającego przedstawienie zarzutów i aresztowanie podejrzanych. To się powiodło!

W drugiej połowie maja tego roku policjanci zatrzymali cztery osoby, które brały udział w kradzieży hyundaia santa fe, wartego około 160 tysięcy złotych, krótko po dokonanym przestępstwie. Auto zaparkowane na jednej z ulic Inowrocławia, po pokonaniu zabezpieczeń elektronicznych, odjechało do wcześniej przygotowanej „dziupli” w niewielkiej miejscowości w powiecie mogileńskim, gdzie kierujący nim 70-latek pozostawił je w garażu u 37-letniego pasera. Jak ustalili policjanci, uruchomieniem auta i pokonaniem zabezpieczeń zajmował się 41-letni mieszkaniec Inowrocławia. Do grupy należał także 35-latek, u którego zabezpieczono mazdę, skradzioną na terenie Niemiec.

Policjanci zatrzymali ostatecznie czterech mężczyzn. Zgromadzili także materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy na przedstawienie wszystkim zarzutów. Mężczyźni są podejrzani o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów. Prokurator wnioskował do sądu o ich aresztowanie. Teraz wszyscy czterej trafili za kraty na 3 miesiące.

Jak zapewniają śledczy sprawa ma charakter rozwojowy. Trwa także ustalanie czy inne osoby z nimi współpracowały i w jakim charakterze.

Z wiedzy kryminalnych wynika, że członkowie grupy zajmowali się kradzieżami głównie koreańskich samochodów, a do pokonywania elektronicznych zabezpieczeń, dysponowali specjalistycznym urządzeniem dostępnym jedynie w nielegalnym obrocie.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony