Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekazywał poufne informacje – usłyszał zarzuty

Data publikacji 02.06.2023

Zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień usłyszał 44-latek. Mężczyzna, wykorzystując swoje stanowisko mógł przyczynić się do uniknięcia odpowiedzialności karnej i administracyjnej przez inne podmioty. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (31.05.2023 r.) policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie zatrzymali 44-letniego inspektora Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie. Mężczyzna miał przekazywać firmom zajmującym się utylizacją i przetwarzaniem odpadów informacje o prowadzonych postępowaniach administracyjnych, dzięki temu te firmy miały możliwość uniknięcia odpowiedzialności karnej lub administracyjnej.

44-latek usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień, do których się nie przyznał. Na wniosek policjantów Prokurator Prokuratury Okręgowej w Olsztynie zastosował wobec 44-latka dozór policyjny i zawieszenie w wykonywaniu czynności służbowych realizowanych jako funkcjonariusz publiczny.

Zgodnie z Kodeksem Karnym kara za to grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Skrupulatna praca policjantów pozwoliła ujawnić ten proceder i wyciągnąć konsekwencje wobec podejrzanego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Olsztynie / kp)

Powrót na górę strony