Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany paser i zlikwidowana dziupla z kradzionymi rowerami

Data publikacji 06.06.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 48-letniego pasera, u którego ujawnili skradziony na terenie Czech rower o wartości ponad 46 tysięcy złotych. Mężczyzna ukrywał jeszcze 9 innych rowerów. W jego domu policjanci znaleźli też narkotyki.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uzyskali informację o kradzieży dokonanej w jednym ze sklepów rowerowych i możliwości ukrywania skradzionego „łupu” na terenie Małopolski. W trakcie wykonywanych czynności do tej sprawy policjanci ustalili miejsce ukrywania rowerów - był to teren prywatnej posesji w gminie Michałowice.
2 czerwca br. kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie udali się pod ustalony adres. Na miejscu zastali 48-latka. Przeszukali teren całej posesji odnajdując 10 rowerów, w tym kilka elektrycznych. Pojazdy te miały widoczne ślady ingerencji w numery identyfikacyjne, więc wszystkie zostały przez śledczych zabezpieczone. Policjanci ustalili, że jeden ze znalezionych rowerów elektrycznych pochodzi z kradzieży dokonanej w czeskim sklepie rowerowym, a jego wartość przekracza 46 tysięcy złotych. W miejscu zamieszkania sprawcy kryminalni znaleźli też niewielkie ilości marihuany i ponad 20 tysięcy złotych, które też zabezpieczyli.

48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia przedstawiono mu zarzuty paserstwa (nabycia i przechowywania skradzionego mienia) oraz posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony