Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kom. Małgorzata Tendera została „Kobiecą twarzą Podkarpacia 2023”

Data publikacji 07.06.2023

Policjantka Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie została wyróżniona w plebiscycie „Kobieca twarz Podkarpacia 2023” w kategorii Matka. Komisarz Małgorzata Tendera, zajęła I miejsce i zakwalifikowałam się do Finału Ogólnopolskiego. Ogromnym wyróżnieniem był dla niej udział w Forum Kobiecości 2023. Jednym z jej największych marzeń jest to, aby jej córeczka była z niej dumna i żeby była dla niej najlepszą mamą na świecie.

8 marca, w Dzień Kobiet, ruszył plebiscyt zorganizowany przez gazetę codzienną Nowiny pn. „KOBIECA TWARZ PODKARPACIA”. W głosowaniu, czytelnicy wybierali Kobiece Twarze Roku w trzech kategoriach pokoleniowych: Córki, Matki i Kobiety dojrzałe. Jak podkreślali organizatorzy, w plebiscycie liczyła się przede wszystkim osobowość, pasje zaangażowanie w pomoc, dobroć, siła, opowieści o życiu zawodowym i rodzinnym, swoich planach i marzeniach. Jedną z kandydatek, w kategorii - Matki, była kom. Małgorzata Tendera, funkcjonariuszka z Oddziału Prewencji Policji komendy wojewódzkiej w Rzeszowie.

Jak sama twierdzi, zdecydowała się na zgłoszenie w plebiscycie pod namową swoich bliskich. Początkowo wahała się w jakiej kategorii - córki czy matki. I choć bardzo jest zżyta ze swoimi rodzicami i angażuje się w pomoc im, to finalnie wystartowała w kategorii Matka.

W życiu zawodowym jest policjantką, która na co dzień pełni służbę w oddziale prewencji Policji w podrzeszowskim Zaczerniu. Prowadzi zajęcia dla funkcjonariuszy garnizonu podkarpackiego i podmiotów zewnętrznych, z taktyki i technik interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego. W pracy zawodowej ogromną satysfakcje sprawia jej doskonalenie sprawności policjantów, ale przede wszystkim niesienie pomocy drogiemu człowiekowi i przekonanie, że w każdej osobie można dostrzec dobrego człowieka, o którego dobro, bezpieczeństwo i szacunek warto walczyć.

Jednak jak podkreśla, najważniejszą z jej życiowych ról, jest bycie mamą. Jej córeczka ma niespełna trzy lata i jest jej oczkiem w głowie. Każdą wolną chwilę poświęca swojemu dziecku. Widząc czym się interesuje stara się rozwijać jej pasje. Jedną z nich jest pływanie. Dzięki lekcjom, na które wspólnie jeżdżą, jej córeczka zaczęła już pływać i wspaniale nurkuje.

Wzruszające, a zarazem budujące jest dla niej, kiedy słyszy od swoich przyjaciół, że jest cudowną mamą i inne dzieci mogą pozazdrościć jej córce. Jak sama mówi „do 20 kwietnia br., cała rodzina i przyjaciele wysyłali na mnie głosy, dzięki czemu zajęłam I miejsce i zakwalifikowałam się do Finału Ogólnopolskiego. Ogromnym wyróżnieniem był dla mnie udział w Forum Kobiecości 2023, które odbyło się 31 maja. Każda z uczestniczek, przed specjalną komisją, odpowiadała na różne pytania i to komisja decydowała, która z 10 Mam, Córek i Kobiet dojrzałych, zostanie tą jedną twarzą Podkarpacia w swojej kategorii”.

Największym marzeniem kom. Małgorzaty Tendery jest to żeby jej córeczka kiedyś, kiedy dorośnie powiedziała jej, że jest z niej dumna i że jest dla niej najlepszą mamą na świecie. Mimo wielu przeciwności losu jakie ją spotkały, stara się być dla swojej córeczki najlepszą wersją samej siebie, ponieważ jej uśmiech i zaplecione na szyi ręce są dla niej najpiękniejszą biżuterią jaką kiedykolwiek dostała.

Powrót na górę strony