Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – Grupa II

Data publikacji 07.06.2023

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Grupy II – powyżej 12 roku życia (odbył się w dniach 5-7 czerwca 2023 roku w Czarnej (woj. podkarpackie).

 

 

 

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci z Małej Szkoły w miejscowości Szopa (woj. pomorskie). Natomiast w klasyfikacji indywidualnej na pierwszym miejscu uplasowała się Emilia Grabas ze szkoły podstawowej w Korczowie (woj. lubelskie). Zwycięzcy otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody.

Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności podczas jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód, jazdy w symulowanych warunkach ruchu drogowego po miasteczku ruchu drogowego, udzielaniu pierwszej pomocy oraz testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Wśród zgromadzonych gości, którzy postanowili docenić umiejętności młodych uczestników ruchu drogowego znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych oraz  głównych organizatorów tego przedsięwzięcia, tj. Ministerstwa Edukacji i Nauki, Policji, Polskiego Związku Motorowego, jak też sponsorzy. Miedzy innymi obecni byli: mł. insp. Jacek Juwa, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, mł. insp. Artur Kościelniak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dębicy, podinsp. Renata Mazan, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie.  

Sędzią głównym w zawodach był kom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W najbliższym czasie odbędą się pozostałe finały, tj. Finał Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych (13-14.06.2023 r.) oraz Finał Ogólnopolskiego Turnieju dla uczniów szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych (15-17.06.2023 r.).

Turnieje dopingują dzieci do nauki przepisów prawa o ruchu drogowym i przystępowania do egzaminów na kartę rowerową. W ten sposób najmłodsi bawiąc się zdobywają wiedzę, która procentuje w dorosłym życiu.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !

 

BRD KGP 

foto - KWP Rzeszów 

Powrót na górę strony