Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 09.06.2023

W piątek 2 czerwca 2023 r. w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie odbyło się przesłuchanie zatrzymanego dzień wcześniej 50- latka. Prokurator na podstawie zebranych w sprawie materiałów przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące zabójstwa 52-latka oraz zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował 3- miesięczny areszt tymczasowy. Teraz może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie otrzymał zgłoszenie, że na terenie Wołomina przy ulicy Kościelnej, na tyłach parkingu strzeżonego na trawie, leży zakrwawiony mężczyzna. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego ujawnili okaleczone zwłoki mężczyzny.

O sytuacji powiadomiony został prokurator, który nadzorował czynności wykonywane przez wezwanego na miejsce technika kryminalistyki i policjantów z grupy dochodzeniowo - śledczej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przestępstwa oraz ślady, które mogłyby przyczynić się do ustalenia sprawcy tej makabrycznej zbrodni. Czynności trwały kilka godzin.

W tym samym czasie policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Przesłuchiwali świadków oraz weryfikowali spływające na bieżąco informacje. Z zebranych danych wynikało, że bezpośredni udział w tym zdarzeniu mogło mieć aż trzy osoby. W toku dalszych czynności w studzience kanalizacyjnej niedaleko miejsca zdarzenia, policjanci ujawnili i zabezpieczyli nóż, którym sprawca prawdopodobnie dokonał zbrodni.

Z zebranych materiałów kryminalni wytypowali, że zabójstwa mógł dokonać 50- latek, który tego wieczora był widziany w towarzystwie denata - wspólnie spożywali alkohol. Funkcjonariusze natychmiast zlokalizowali jego miejsce pobytu i jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę. W kontenerze przyległym do miejsca zdarzenia, znaleźli zakrwawioną odzież, w którą ubrany był 50- latek.

W prokuraturze odbyło się przesuchanie mężczyzny. Tam postawiono mu zarzut dotyczący zabójstwa 52- latka. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i wydał postanowienie o umieszczeniu zatrzymanego w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo 50-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W tej sprawie zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie usłyszało również dwóch innych mężczyzn w wieku 55- lat i 32- lat, podejrzanych o utrudnianie postępowania i niezawiadomienie organów ścigania o przestępstwie zabójstwa. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci aresztowania i zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji połączonych z zakazami zbliżania się i kontaktowania ze sobą.

(KSP / sc)

Powrót na górę strony