Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z lądu i z powietrza

Data publikacji 09.06.2023

Podlascy policjanci sprawdzali czy użytkownicy dróg dbają o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników. Z lądu i powietrza obserwowali zachowania kierowców eliminując tych, którzy mieli za nic obowiązujące przepisy. Mundurowi zatrzymali 881 kierowców przekraczających dozwolona prędkość oraz tych, którzy nie stosowali się do przepisów.

Od środowego poranka policjanci z drogówki, w tym z grupy Speed sprawdzali z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach Podlasia. Cel tych działań był jeden, aby wszyscy bezpiecznie dojechali do celu. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków. Od początku roku do końca maja, na drogach Podlasia, doszło do 21 wypadków, których właśnie nadmierna prędkość była główną ich przyczyną. W wyniku tych zdarzeń 10 osób zginęło, a 32 zostały ranne.

Blisko 200 policjantów z drogówki skontrolowało ponad 1000 pojazdów. Mundurowi ujawnili blisko 1100 wykroczeń, z czego 881 dotyczyło przekroczeń prędkości. 6 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Dodatkowo, policjanci zatrzymali 46 dowodów rejestracyjnych. W ręce mundurowych wpadło też 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu.

Działania miały przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

  • policjant mierzący prędkość
  • policjant mierzący prędkość
  • policjant mierzący prędkość
  • policjant mierzący prędkość
  • policjant mierzący prędkość
  • policjant mierzący prędkość

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.13 MB)

Powrót na górę strony