Chełmżyński policjant zajął I miejsce w triathlonie

Data publikacji 12.06.2023

Policjant z komisariatu w Chełmży sierżant Piotr Wiśniewski, startując na dystansie 1/8 IRONMAN zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej M20 podczas Mistrzostw Polski Policjantów w Triathlonie. Zawody odbyły się nad zalewem Mietkowskim (województwo dolnośląskie). W rywalizacji uczestniczyło 193 zawodników z całego kraju.

W minioną sobotę (10.06.2023) w Mietkowie, niedaleko Wrocławia odbyły się indywidualne zawody "Triathlon Mietków" na dystansie 1/8 IRONMAN, podczas których rozegrano Mistrzostwa Polski Policjantów. Uczestniczył w nich między innymi sierżant Piotr Wiśniewski, na co dzień funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Chełmży.

Zmagania polegające na przepłynięciu 475 metrów, przejechaniu rowerem 22 500 metrów i przebiegnięciu 5 250 metrów ukończyło 190 zawodników, w tym 22 mundurowych. Reprezentant chełmżyńskiego komisariatu, w trudnych, upalnych warunkach pogodowych, pokonał ten dystans w czasie 1 godziny 11 minut i 28 sekund, zajmując tym samym pierwsze miejsce wśród wszystkich policjantów w kategorii wiekowej M20.

Dla sierżanta Piotra Wiśniewskiego nie był to pierwszy tego typu sukces. Od wielu lat sport jest jego hobby, a dzięki ciężkiemu treningowi już nie raz udowadniał swoją wartość podczas zawodów.

Pod koniec maja (28.05.2023) wziął udział w „Enea Żnin Triathlon” na dystansie 1/2 IRONMAN i w rewelacyjnym czasie 4 godzin 56 minut i 55 sekund ukończył rywalizację.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy sportowe.