Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny także po służbie

Data publikacji 13.06.2023

Dzięki czujności policjanta z Głogowa, który był już po służbie, został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. 38-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu i wsiadł za kierownicę, pomimo braku uprawnień do kierowania. Swoją przejażdżkę zakończył uderzając w ogrodzenie jednej z posesji. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę (11.06.2023) funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, który był już po służbie, zauważył nietrzeźwego mężczyznę, który wsiadł do samochodu i próbował odjechać. Spostrzegawczość oraz natychmiastowa reakcja funkcjonariusza przyczyniała się do zatrzymania 38-letniego mieszkańca Lubina.

Już kilka minut po zgłoszeniu na miejscu pojawili się głogowscy policjanci. Mężczyzna w trakcie jazdy uszkodził ogrodzenie jednej z przydrożnych posesji. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 38-latka. Jak się okazało, kierujący miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Głogowscy policjanci, każdego dnia wykonują kontrole drogowe, podczas których zwracają uwagę m.in. na stan trzeźwości kierujących. Niestety, pomimo ciągłych działań i apeli o zachowanie trzeźwości, w dalszym ciągu za kierownicę siadają nietrzeźwe osoby.

Policjanci kolejny raz przypominają, że każdy kierowca, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony