Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Bolesławca interweniowali wobec mężczyzny, którego życie było zagrożone

Data publikacji 15.06.2023

Funkcjonariusze z Bolesławca interweniowali na wiadukcie, gdzie poza barierkami ochronnymi znajdował się młody mężczyzna. Współdziałanie mundurowych doprowadziło do uniknięcia tragedii i przekazania osoby pod opiekę specjalistów medycznych.

Bolesławieccy mundurowi w godzinach popołudniowych otrzymali informację, że na wiadukcie kolejowym znajduje się osoba. Policyjny patrol, wiedząc, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta, pilnie udał się na miejsce. Mundurowi na wiadukcie zauważyli młodego mężczyznę, który stał po zewnętrznej stronie barierek. Ruch kolejowy został wstrzymany, a funkcjonariusze rozpoczęli negocjacje.

Współpraca patrolowców i ciągła rozmowa z osobą, która była w kryzysie, pozwoliły policjantom doprowadzić do sytuacji, kiedy to mężczyzny, wobec którego podjęta została interwencja, z powrotem znalazł się bo bezpiecznej stronie barierki.

Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego został przekazany pod opiekę służb medycznych.

Codzienność i problemy mogą przytłoczyć każdego z nas, dlatego warto być wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka i reagować w sytuacjach kryzysowych, aby zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) bądź Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony