Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci uratowali starszą kobietę

Data publikacji 15.06.2023

14 czerwca br. doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Jeleniej Górze. Tamtejsi policjanci byli pierwsi na miejscu. Funkcjonariusze zlokalizowali palące się mieszkanie i mimo, że pożar błyskawicznie się rozprzestrzeniał, weszli do wnętrza i dzięki ich reakcji znaleziona tam oszołomiona kobieta została uratowana i szybko trafiła pod opiekę medyczną.

W środę, 14 czerwca br., około 16.45 na ulicy Moniuszki w Jeleniej Górze doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Jako pierwsi na miejscu zjawili się policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Z okna 10 piętrowego wieżowca unosił się ciemny dym. Sierż. Bartłomiej Golonka oraz post. Rafał Samborowski bez chwili wahania zlokalizowali mieszkanie na 4 piętrze i w sposób siłowy wyważyli drzwi. Zadymienie w lokalu było już bardzo duże, i jak się okazało przebywała w nim starsza kobieta, która odurzona dymem nie mogła samodzielnie się poruszać. Funkcjonariusze nie tracąc czasu wynieśli kobietę i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej monitorując jej stan do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Po chwili na miejscu zjawili się już strażacy, którzy jeszcze raz dokładnie sprawdzili mieszkanie i przystąpili do gaszenia pożaru. Wyniesiona przez policjantów z budynku 75-latka została przewieziona do szpitala. Pożar został ugaszony. Teraz trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

W wyniku dużego stężenia tlenku węgla w zadymionym mieszkaniu policjanci również wymagali hospitalizacji, dlatego tuż po akcji została im udzielona pomoc medyczna.

Jesteśmy dumni z naszych kolegów za ich postawę. Narazili oni swoje życie i zdrowie, by ratować starszą kobietę i dzięki nim zdarzenie to zakończyło się szczęśliwie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Policjant siedzi na łóżku szpitalnym podłączony do aparatury z tlenem
  • Policjant siedzi na łóżku szpitalnym podłączony do aparatury z tlenem
  • Spalone po pożarze mieszkania pomieszczenie kuchenne
  • Wóz strażacki z drabiną sięgający do okna jednego z pomieszczeń w bloku mieszkalnym
Powrót na górę strony