Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny towar nie trafi na rynek

Data publikacji 15.06.2023

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Włocławka zatrzymali 32-letniego mieszkańca, który posiadał nielegalny tytoń, papierosy i alkohol. Za złamanie przepisów karnych skarbowych mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Straty na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na kwotę 120 tysięcy złotych.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Włocławka podejrzewali, że jeden z mieszkańców trudni się nielegalnym procederem. Postanowili więc przeszukać pomieszczenia użytkowane przez włocławianina, aby zweryfikować posiadane informacje.

Okazało się, że mieli rację. W mieszkaniu i na działce letniskowej 32-latka kryminalni ujawnili ponad tysiąc sztuk papierosów i ponad sto kilogramów krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy. Znaleźli też kilkadziesiąt butelek o różnej pojemności z nielegalnym alkoholem.

Trefny towar został zabezpieczony przez policjantów, a mężczyzna zatrzymany i przewieziony do komendy. Tutaj usłyszał zarzut i musi liczyć się z karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną, a także przepadkiem zabezpieczonego mienia.

Straty na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na kwotę 120 tysięcy złotych.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • widok z tyłu na ubranego po cywilnemu policjanta w żółtej kamizelce z napisem Policja. przed funkcjonariuszem widoczne są worki wypelłione tytoniem
  • pudełko z luźno ułożonymi papierosami, przy nim dwie maszynki do papierosów
  • widok z tyłu na ubranego po cywilnemu policjanta w żółtej kamizelce z napisem Policja. przed funkcjonariuszem widoczne są skrzynki i worek z butelkami oraz worek z tytoniem
  • karton wypełniony workami z tytoniem, obok widoczne dwie skrzynki z butelkami
Powrót na górę strony