Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki o wartości blisko 1 miliona złotych nie trafią na rynek – skuteczne działania szczecińskich policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie na terenie Niebuszewa zabezpieczyli ponad 750 sztuk odzieży o wartości blisko miliona złotych. Zabezpieczona odzież, obuwie i akcesoria były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właścicielowi podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie ustalili, że pod jednym z adresów na terenie szczecińskiego Niebuszewa przechowywane, a następnie oferowane do sprzedaży są produkty oznaczone podrobionymi znakami towarowymi.

W wyniku przeprowadzonej kontroli miejsca przechowywania towaru policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 750 sztuk odzieży, galanterii oraz obuwia oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na blisko milion złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciel towaru wkrótce usłyszy zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za obrót przedmiotami z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu grozi od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / kp)

  • zabezpieczone przez policjantów podróbki
  • zabezpieczone przez policjantów podrobione buty
  • zabezpieczone przez policjantów podróbki
  • zabezpieczone przez policjantów podróbki
Powrót na górę strony