Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała pomóc córce – została oszukana! Dolnośląscy policjanci apelują. Nie przekazujmy pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie potwierdzić!

Data publikacji 20.06.2023

Oszuści wciąż działają, wymyślając coraz to nowsze metody wyłudzania pieniędzy. Przekonała się o tym 55-letnia mieszkanka powiatu trzebnickiego, która chciała jedynie pomóc córce, a została oszukana na prawie 3 tysiące złotych. Pamiętajmy, zanim przekażemy komukolwiek pieniądze bądź wykonamy przelew, zadzwońmy do osoby, która rzekomo prosi o pomoc, aby zweryfikować, czy ktoś się pod nią nie podszywa. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek.

W sobotę, 17 czerwca 2023 roku do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa.

55-letnia mieszkanka powiatu trzebnickiego otrzymała wiadomość od osoby, która podawała się za jej córkę. W treści zawarta była prośba o przelew. Pieniądze miały być potrzebne na opłacenie nowego telefonu, ponieważ poprzedni aparat został zniszczony. Niczego niepodejrzewająca 55-latka wykonała przelew środków pieniężnych na wskazane przez oszusta konto. Po dwóch dniach pokrzywdzona skontaktowała się z córką, okazało się, że nie prosiła mamy o żadne pieniądze. Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Kobieta została oszukana na blisko 3 tysiące złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność. Pamiętajmy, zanim komukolwiek przekażemy pieniądze bądź wykonamy przelew, skontaktujmy się telefonicznie z tą osobą, zweryfikujmy informację i upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. W takich sytuacjach nigdy nie działajmy pochopnie, bo możemy stracić nasze oszczędności.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony